tungsten metal tozu

Tungsten tozu

Nasıl metal tozları yapılır?

Genel PM sürecinde ilk adım metal tozu yapıyor. Solid-state azaltma, atomizasyon, elektroliz ve kimyasal: tungsten tozu üretiminde kullanılan dört ana süreçler vardır.

Solid-state azaltma

Katı hal indirgemede, seçilen cevheri, ezilmiş bir indirgeyici türleri (örneğin, karbon) ile karıştırılır ve bir sürekli fırın geçirildi.Fırın olarak, reaksiyon daha sonra, ezilmiş tüm metalik olmayan bir malzemeden ayrılır ve bir toz üretmek için elenir sünger metalin bir pasta bırakır gerçekleşir. Hiçbir arıtma işlemi dahil olduğu için, tozun saflık ham maddelerin saflığına bağlıdır.Düzensiz sünger gibi parçacıklar, yumuşak kolayca sıkıştırılabilir ve iyi bir ön-sinter ("yeşil") dayanımı kompaktlarını vermek vardır.

atomizasyon

Bu süreçte, erimiş metal küçük damlacıklar halinde ayrılır ve damla birbirleri ile ya da katı bir yüzeyle temas haline gelmeden önce hızlı bir şekilde dondurulur. Tipik olarak, erimiş metalin ince bir akımın bir gaz ya da sıvının, yüksek enerjili jetlerinin etkisine maruz bırakılması ile parçalandı edilir. Bakır,, alaşımlı çelikler için, prensip olarak, bu teknik eritilebilir ve demir üretimi için ticari olarak kullanılan tüm metaller için de geçerlidir pirinç, bronz, alüminyum, kalay, kurşun, çinko gibi düşük erime noktalı metal ve kadmiyum ve, seçilen örnekler, tungsten, titanyum, renyum, ve diğer yüksek erime noktası malzemeler.

elektroliz

Bu tür elektrolit bileşimi ve konsantrasyonu, sıcaklık ve akım yoğunluğu gibi uygun koşullar, seçerek, birçok metal bir süngersi ya da toz halde yatırılabilir. Daha fazla işleme yıkama, kurutma, azaltılması, tavlama, ve kırma-genellikle nihai yüksek saflıkta ve yüksek yoğunluklu tozların elde gereklidir. Bakır elektroliz ancak demir, krom ve magnezyum tozlar tarafından üretilen birinci metal de bu şekilde üretilen olmasıdır. Nedeniyle ilişkili yüksek enerji maliyetleri nedeniyle, genel olarak elektroliz gibi yüksek iletkenliği bakır tozlar olarak yüksek değerli tozlar ile sınırlıdır.

kimyasal

En yaygın kimyasal toz tedaviler oksit azaltma, çözeltilerden çökeltme ve termal ayrışma içerir. Üretilen tozlar özelliklerinde büyük bir varyasyon olabilir ve yine yakın parçacık boyutu ve şekli kontrol altına alınmıştır. Oksit azaltılmış tozlar genellikle dolayı bireysel partiküllerin içinde mevcut gözenekler "süngerimsi" olarak karakterize edilir. Çözüm tozlarla dar parçacık boyutu dağılımı ve yüksek saflıkta sağlayabilir. Termal bozunma en sık karbonilleri işlemek için kullanılır. Kez öğütülmüş ve tavlı Bu tozlar, yüzde 99,5 saflık aşması.

Eğer ürün herhangi bir ilgi varsa, e-posta yoluyla bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:sales@chinatungsten.com ya da telefonla:+86 592 5129696.